azra@azra.com.tr

(216) 302 48 34

(216) 467 45 75

 Siz de yazınızın yayınlanmasını ister misiniz ?

Batuhan’ ı emanet edecek bir kreş ararken rastlamıştım veli yorumları sayfanıza. Daha 2,5 yaşında bile olmayan oğlumu bir yabancıya nasıl bırakacağım diye korku içindeyken, aynı endişeleri yaşamış ama çocuğunu Azra’ya emanet ederek ne kadar doğru bir karar vermiş olduğunu  anlatan annelerin yazılarını okumuştum.

Bu yazıyı yazma sırası artık bende. Dört yılın sonunda Batuhan çok sevdiğimiz Azra Kreş’ten mezun oldu. Azra Kreş’i tercih ederek çok doğru bir karar verdik, birgün bile pişman olmadık. Kendine güvenli ve mutlu bir çocuk olarak ilkokula gitmeye hazır. Batuhan’ ın gelişimini gören herkes de Azra Kreş’i seçmemizin ne kadar doğru olduğunu anladı.

Tanışmak için gittiğimiz gün aklımızı ve kalbimizi fetheden Gönül Öğretmen’e  ve henüz konuşmayı bilmeyen ve bezli minik Batuhan’a kapılarını açan Pendik Azra kreşe binlerce teşekkürler.

Başta Emine Öğretmen olmak üzere  Burcu Öğretmen, Deniz Öğretmen, İmren Öğretmen, Ayşe ve Necla Teyze ve diğer bütün çalışanlara emekleri  için, Elif Öğretmen’e  dört yıl boyunca oğlumuzu bırakıp huzurla işe gidebildiğimiz güvenli bir kreş ortamı sağladığı için sonsuz  teşekkürler.

Hakkınız ödenmez…

Sevgilerimizle…

Meltem - Gökhan KÖSE

Sevgili Azra Ailesi,

Nil 2,5 yaşında başladığı Azra Anaokulu’na bu yıl veda etti. 3 yıl sizlerle harika geçti. Bezli olarak başladığı Azra’dan herşeyi kendi yapabilen, özgüveni yüksek bir birey olarak ayrılması beni çok duygulandırıyor ve gururlandırıyor. Okula alışma ve tuvalet alışkanlığı kazanma gibi en zorlu süreçleri kolaylıkla atlatmamızda büyük desteği olan hem ilk hem de son yıldaki öğretmenimiz Hatice Öğretmen’e, ikinci yılda okula isteyerek gitmesindeki emekleri için Deniz Öğretmen’e, okul-ev arası yolculuklarının güvenli olmasını sağlayan Ayşe Öğretmen’e, yardımcı öğretmenlere, Burcu Teacher’a, lezzetli yemekleri için Fatoş Abları’na, güzel karşılamaları için Zübeyde Hanım’a, Esin Hanım’a, Azra Hanım’a ve ismini yazamadığım ama Nil’in gelişimine katkısı olan tüm Azra Ailesi öğretmenlerine emekleri için çok teşekkür ederiz. Nil'in Azra’da olduğu sürece gözümüz hiç arkada kalmadı.

Sevgiyle kalın,

Gül Uygun 

Sevgili Azra Ailesi,

İrem için Azra Anaokulu yolculuğu son buluyor.

Okulunuza başladığı günden bugüne emeği geçen Hatice Öğretmen’e, Hülya Öğretmen’e, Cansu Öğretmen’e, Ayşe Öğretmen’e, yardımcı öğretmenlere, Burcu Teacher'a, Hicran Öğretmen’e, yemeklerini titizlikle yapan Fatoş Ablalarına, güler yüzüyle bizi karşılayan Zübeyde Hanım’a, Esin Hanım’a çok çok teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı iletiyoruz.

4 yılın sonunda iyi ki İrem'i Azra Anaokulu'na emanet etmişiz diyoruz, ne mutlu bize ki kızımız sizin profesyonel ama bir o kadar da şefkatli ellerinizde yoğruldu.

Sizleri özleyeceğiz.

Sevgiler,

Hande Aksu 

Henüz 3 yaşındaydı minik kuzum Azra'ya başladığında. Evden, benden ayrı zaman geçirecek olması fikrine ben ondan daha zor alıştım sanırım. Alışkanlıkları, talepleri, sadece benim anlayabildiğim istekleri vardı. Bir sürü çocukla ilgilenirken ona nasıl gereken özeni gösterebilirlerdi ki...??

İlk günlerde her gün o günün nasıl geçtiğine dair bilgi gönderiyordu öğretmeni. Hatice Öğretmen'in yazdığı defteri buldum geçen gün. Simay'ın gün gün gelişimi, oyunlara katılımı, arkadaşlarıyla ilişkileri, duygularını ifade etmesi, sıcak, anaç ve samimi bir dille anlatılıyordu notlarda. Simay hafta sonları 'Hatice Öğretmeeeennn' diye şarkılar söylüyordu. Sanırım kızım emin ellerdeydi :) Evden bağımsız bir hayatı vardı Simay'ın. Zevklerini, tercihlerini, neyi daha çok sevdiğini, ne tepki vereceğini bilen bir öğretmeni, arkadaşları vardı. Simay mutluydu okulda...1 senesi bitti. Bezini kullanmıyordu artık. Şarkılar, oyunlar öğreniyordu. Üst gruba geçecekti ve öğretmeni değişecekti. Artık Civciv değil Kelebekti...Artık Arzu Öğretmen'le geçiyordu günleri. Önceki kadar sık haberleşmiyorduk. Gerekmiyordu. Kızım büyüyordu. Adapte oluyordu. İngilizce konuşmaya başlamıştı hatta. Okulda genelde her şey yolundaydı. Sorun olduğunda Arzu Öğretmen'le konuşup rahatlıyordum...'Ben hep Azra Anaokulu'na gideceğim. Büyüyünce de Azra'ya gideceğim' diyordu Simay :)

4,5 yıllık hayatının 2 senesi, hiç ara vermeden Azra'da geçti. Başta Hatice Öğretmen ve Arzu Öğretmen olmak üzere, kapıda onu sevgiyle karşılayan Zübeyde Öğretmen, bazı yemekleri bir türlü onun kadar güzel yapamadığım Fatma Abla, Burcu Öğretmen, Ayşe Öğretmen, Cansu Öğretmen, bekçi amca, şoför amca, Esin Hanım, Azra Hanım ve kızımın hayatında, kişiliğinde, gelişimde büyük rolü olan tüm Azra Ailesi'ne çok teşekkür ediyorum. 

2013 yılından beri Azra Ailesi'nin bir parçası olmaktan dolayı çok mutluyuz, gururluyuz. Kuzey'in gelişiminde katkısı olan tüm öğretmenlerine çok teşekkür ederim. Bu yıl öğretmeni olan Ayşe Tulum'a ise Kuzey'e gösterdiği önem ve yoğun ilgisinden dolayı ise çok özel teşekkürlerimi iletiyorum. Herşey için çok çok teşekkürler..Sevgiler,

Derya Kaplan Komitoğlu

 

 

Çok Sevgili Ayşe Öğretmenim,

Bu yıl oğlum Bartu 3,5 senedir devam ettiği Azra Anaokulu’ndan mezun oldu. Bartu'nun üzerindeki emekleriniz,ona karşı göstermiş olduğunuz yapıcı yaklaşım ve hem çalışan hem de zaman zaman evden uzak kalmak durumunda kalan bir anne olarak bana verdiğiniz destek için size özellikle teşekkürlerimi iletmek istedim. Uzaktayken bile sizinle olduğu saatlerdeki iç huzurumu, çok özlediğim anlarda sizden gelen bir fotoğrafla renklenen günümü, seyahatteyken bana ara ara oğlumun keyifli olduğuna dair attığınız iç rahatlatıcı mesajları unutmam mümkün degil. Her şeyden önce oğluma sevgiyle yaklaştığınızı her zaman hissettiğim her gün için, oğlumu düşünen, soru soran, fikrini söyleyen bir birey olmak yolunda attığı ilk adımlarda sonsuz desteklediğiniz ve cesaretlendirdiğiniz için teşekkürler. Sizi hep saygı ve büyük bir sevgiyle anacağız. Bu noktada hem siz hem de kurum olarak Azra Anaokulu oğlumun gelişiminde ihtiyaç duyduğu her türlü desteği verdiniz. Hep söylediğimiz gibi okulda bir Ayşe, evde bir Ayşe :) Ayşe'lerin arasında sevgiyle büyüdü oğlum. Hoşçakalın, bizi unutmayın. Sevgilerimle...

Ayşe Ulukan

Ben altı yaş grubundan öğrenciniz Ceren Ataklı'nın annesi Pınar Ataklı.

Kızım bu sene kurumunuzdan mezun oldu. Ben de iki senedir kızıma sıcacık ev huzurunu aratmayan Azra Ailesi'ne ve o güzel kalbinin sevgisini esirgemeyen Öğretmenimiz Ayşe Tulum'a teşekkür etmek istedim.

Gerek eğitim anlayışınız, disiplininiz ve eğitsel katkılarınız, gerekse hoşgörünüz ve içtenliğinizle başta Eğitim Koordinatörünüz Esin Karaç Hanım olmak üzere tüm eğitim kadronuza teşekkürü bir borç biliyorum. Tüm bu güzelliklerin yanı sıra kızım; çağdaş, laik ve Atatürkçü düşüncenin temellerini kurumunuzda her seferinde coşkuyla kutladığınız Milli Bayram kutlamalarında aldı.

İki senedir öğretmenimiz olan Ayşe Tulum'a minnettarlığımı bir kere daha dile getirmek istiyorum. Sayesinde her gün kızımı gönül rahatlığıyla okul kapısından bırakırken bilirdim ki kızım sımsıcak bir kalbin sevgisine ve tatlı disiplinine emanet. Bilirdim ki, kızımın kafası karıştığında sorularına ayna tutacak, çözüm bulacak, iletişim mesajlarını bizden esirgemeyecek bir Ayşe Öğretmeni var. Canından çok sevdiği küçük cananını böyle güzel bir kalbe emanet etmek her anneye nasip olmaz sanırım.

Başarılarınızın devamını diliyor, yıllar boyu daha nice küçük Azra'lı mezunlar vermenizi temenni ediyorum.

Sevgilerimle, saygılarımla

Pınar Ataklı

Büyük oğlum Galip iki yıl boyunca Azra'ya devam etti, şimdi ilkokulda. Öğretmenleri Hülya Hanım ve Cansu Hanım'a sonsuz teşekkürler. Küçük oğlum için okul arama stresine hiç girmedim çünkü göndereceğim adres belliydi. Yaman da tıpkı ağabeyi gibi güzel anılar biriktirdi ve gelişimine çok katkı sağlayan bir yıl geçirdi. Öğretmenimiz Hatice Hanım sevecen yapısıyla çocuğuma   çok şey öğretti, çok teşekkür ederiz. Eğitim Koordinatörü Esin Hanım - herşey için teşekkürler. Ve her sabah bizi kapıda sıcacık gülümsemesiyle karşılayan Zübeyde, sağol. Çalışan bir anne olarak çocuğumu gözüm arkada kalmadan bırakabileceğim çağdaş, Atatürk'çü eğitim kurumu Azra. 

Aslı Damgacıoğlu

Sevgili Azra Ailem,

Güzel bir söz ile başlamak istiyorum yazıma; "sağlıklı ruh haline sahip çocuklar yetiştirmek istiyorsanız, önce kendinizi mutlu edin." Azra (Ataşehir) Ailesi olarak siz sevgili öğretmenlerim, emeğiniz ve çok değerli eğitiminizle beni mutlu ettiniz ve etmeye de devam ediyorsunuz, inanın ki bu durumun bana ve oğlum Can'a yansımaları ve kattıkları tahmin ettiğinizden çok daha büyük.

Birkaç detaydan bahsetmek istiyorum; öncelikle Can bu kuruma ilk adımını attığında ne kadar özgür olacağını daha ilk gün anladım. Gözlerindeki ışık okul yaşantısının ne kadar keyifli geçeceğinin bir göstergesiydi. "OYUN" o yıllarda en önemli unsurdu bizim için. Can sıkıntısını geçirmek, bir şeyler öğrenmek, birileriyle ilişki kurmak, toplumsal ilişkilerinin gelişmesi, olumlu davranışların kazanılması oyunun nedeni olabilir ve çocukların hayatında oyunun yeri çok önemlidir. Sizler bunu Azra ailesi olarak o yıllarda fazlası ile verdiniz gerek fiziksel gerekse ruhsal olarak. Sonraki yıllarda eğitim programınızın çocukların yaş ve gelişim düzeylerine uygun olarak düzenlenmesine verdiğiniz önem ve eğitim ortamının kendilerini rahatça ifade etmeleri beni şaşırtan ve mutlu eden özellikleriniz arasında.

Ben çalışan bir anne olarak ilk yıllarımıza sizinle başladığım ve devam ettiğim için çok mutluyum.

Emel Hanım, Yeşim Hanım, Sevgi Hanım, Merve Öğretmenim, Gamze Öğretmenim, Gülay Öğretmenim ve tüm Azra ailesi - iyi ki varsınız. Emeğiniz ve yüreğinize sağlık.

Arzu BAL

Değerli Azra Ailesi, kızımın üzerinde emeği geçen, başta Hatice Öğretmeni olmak üzere tüm Azra çalışanlarına teşekkür ederim. Kızımın güvenli, samimi ve kaliteli eğitim veren bir ortamda olması beni mutlu ediyor. Bizi her sabah sevgiyle karşılayan Zübeyde Hanım ve her sorumuz, sıkıntımızda yanımızda olan Esin Öğretmenimize sonsuz teşekkürlerimi sunmak isterim. Okula alışma süresinde kızıma öğretmenimiz ve tüm çalışanların gösterdiği ilgi, kişisel ve sosyal gelişiminde bulunan katkı ve kızımın "Azra"lı olmasında emeği olan herkese teşekkur ederim.

Sevgilerimle,

Mina'nin annesi :) 

Önce kızımız Derin ve ardından oğlumuz Ege Deniz'in eğitimleri için göstermiş oldugunuz çaba, samimiyet ve özveri için samimiyetimizle teşekkür ederiz.

Her iki evladımızın eğitimini üstlenen öğretmenimiz Hatice Erdoğan'a ayrıca teşekkür etmek istiyoruz, işini severek yapan, sorumluluk sahibi, samimi, deneyimli ve donanımlı bir ögretmen, ebeveynleri ilkokul öğretmeni olan veliler olarak bunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Belirtmek isterim ki çocuklarımızın gelişimleri ile ilgili öğretmen ve okul yönlendirmelerini cok başarılı bulduk. Çocuklarımızın kurumunuzda erken yaşta aldığı eğitimle ileride eğitimlerine zorlanmadan devam edebilecekleri kanısındayız ki kızımızda bunu yakınen gözlemliyoruz.  

Okul hayatları boyunca iki evladımızın da hiç bir hijyen sorunu olmaksızın, sağlıklı, temiz ve güvenli bir kurumda eğitim aldıklarını rahatlıkla söyleyebiliriz, bunun için müteşekkiriz. Kurumunuzla tavsiye üzerine tanışmıştık ve çevremizdeki arkadaşlarımıza da gönül rahatlığıyla tavsiye ediyoruz. Eğitimin hakkını veren kurumlara karşı bu da ebeveyn olarak bizim görevimiz, iyi yüceltilmeyi hakeder. 

Saygı ve sevgilerimizle,

Bahadır - Melek Göbeklioğlu

Sevgili Azra Ailesi,  henuz 1 yıl dahi olmadan kızımız Neva'daki özgüven ve değişimi görmek bizi heyecanlandırıyor. Kızımızı kurumsal bir okula gönderdiğimiz için içimiz çok rahat. Eğitimdeki duyarlılık ve profesyonelliğiniz için başta güleryüzünü hiç eksik etmeyen yönetici Azra Hanım, tecrübeli eğitim danışmanı Esin Hanım ve çocuk aşkıyla dopdolu, idealist ve dikkatli Meltem Öğretmen nezdinde tüm değerli çalışanlarınıza teşekkür ederiz. Sevgilerimizle,

Güneş Ailesi

2014 Mart'tan beri kızım kumbarasına her gün; bol gülücük, arkadaşlarla geçen komik anlarla dolu anılar, hayata dair öğrendiği bilgiler, şarkılar, resimler ve daha bir sürü güzel şey atıyor. Bu birikimin sonucu; evde ve her yerde gözleri parlayan, kendine güvenen, sorgulayan ve dinlemeyi bilen bir çocuk! Duru’muza verdiğiniz değer ve sevgi için binlerce kez teşekkürler…

“Okul genç beyinlere; insanlığa hürmeti, millet ve memleket sevgisini, şerefi, bağımsızlığı öğretir.”… ve siz bunu layıkıyla yapıyorsunuz. Sizin sayenizde çok sağlam bir temel atıyor Duru, hayata! İyi ki varsınız, sevgilerimle...

Sabire Bıyıkbeyi

Defne'miz Azra'ya geçen sene Mayıs ayında başladı. Azra'nın en sevdiğimiz yanı gerçekten bir okul sıcaklığını, aynı zamanda da düzen ve yaşam biçimini doğru şekilde aktarabilmesi oldu. Defne ilk birkaç gün içinde gözleri yaşlı, dudakları bükük bize bakıp, elimizi bırakmak istemese de öğretmenleri hem onun küçük kalbini, hem de ailesi olarak bizi sakinleştirdi ve cesaretlendirdi. Okula alışma sürecinin ne kadar değerli olduğunu bilen bilir. Azra bize bu süreci değerlerimizi koruyarak yaşattı. 

İlk 5 yaşta sevgili cocuklarımızın hafızasında her an kayıt altında. Defne her gün onu seven arkadaşları ve öğretmenleri ile birlikte, çalışan bir aile olarak bizim içimiz rahat, anneanne ve dedesinin bin bir emekle büyüttüğü bu güzel çiçekte akılları kalmıyor, onların da gönlü hoş. Güzel bir çocukluk yaşamasına katkı sağladığı, her güzel günü bir oyuna çevirdiği için Azra'ya teşekkür ederiz.

Duygu & Serkan Özşahin

To Top ↑